הרכב קאמרי

פירוש המילה ״קאמרה״ בלטינית הוא ״חדר״, שהרי מוזיקה קאמרית במקורה נועדה לנגינה בחדר קטן המבוצעת על ידי נגן בודד או מספר נגנים מצומצם. בפועל רביעיית מיתרים היא ההרכב הפופולרי שתזכו לשמוע את צליליו המנוגנים בקבלות פנים המיועדות לאירועים פרטיים ועסקיים.

אסף עודד כתב כי סוד קסמה של המוזיקה הקאמרית הוא ״סוד הצמצום״ בביצוע, במבצעים ובהתרחשות, והרי מוזיקה קאמרית איננה סגנון בעל מאפיינים אחידים, אלא מעידה על תפיסה של ערכים מסוימים, של הלחנה, של דרך ביצוע ושל דרך האזנה מיוחדות, ואכן קסם ההרמוניה והמלודיה של המוזיקה הקלאסית מעוררת פליאה ומאפשרת האזנה מחודדת ומרוממת רוח.

״מישהו מנגן עכשיו בחדר הסמוך לחדר בו מישהו מנגן. לרגע שניהם נשמעים מנגנים את אותה המנגינה. מנגינתם - אני מבין עד כמה יפה הם יודעים את צורתה. אני מכיר את כל התנועות מהן הם עושים את היופי הזה. האחד מנגן בכלי שאני מזהה, והאחר מנגן בכלי החומק ממני. הנה פסקה הנגינה, האור שדלק בחדר כבה לפני זמן רב. הם מחזיקים ידיים מבלי לשבת זה ליד זה״.

בכתיבת שיר זה מתאר המשורר ישראל אלירז את הקשר המיוחד הנוצר בין המנגנים בשיר לבין השותפים להאזנתה של המוזיקה הקאמרית, ואכן קשר מיוחד נרקם לו בין השניים.

בעל אירוע המעוניין לגעת בסוד הקסם של המוזיקה הקאמרית יכול להזמין לאירועו רביעייה מוזיקלית שתנגן מוזיקה קלאסית בעיבודים עכשוויים או מוזיקה קלאסית שתהא נאמנה למקורותיה האותנטיים כפי שהם מוכרים. תוכלו לשאת על כפיכם רביעייה מוסיקלית כמרכיב מרכזי בקבלת הפנים שלכם או כרובד נוסף להרכב קיים שיתרום לצבעו סאונד קאמרי עשיר.

לא בטוח כי יוסף היידן, גדול כותבי המוזיקה הקאמרית, היה מאמין כי לאירוע חתונה, לאירוע עסקי או לאירוע חברתי יזמינו לנגן קורטוב מיצירותיו, אך בעולם האירועים הכול אפשרי! כנריות לחתונה, כנריות לאירועים פרטיים נוספים או עסקיים הן מבוקשות בשל העוצמה הקיימת בנגינה קאמרית שיכולה לשלב גם יצירות של מוצארט וגם יצירות של להקות רוק נחשבות כמו ה״ביטלס״ ושל זמרים השייכים לתקופות שונות הכוללות הן את התקופה הנוכחית.

לצביעת האירוע שלכם בצבעים קלאסיים מיוחדים אנחנו מזמינים אתכם לבחור הרכב קאמרי קסום ולהיסחף בצליליו השמיימיים כדי שהאירוע שלכם יהיה האירוע המובחר של השנה, אירוע שלא יישכח.

parallax background

להזמנת להקת מוזס סי לאירוע הבא שלכם וליצירת קשר


לחצו כאן